«

»

Mar 04

Çocuklarla En İyi Anlaşan 8 Kedi Irkı

 

çocuklar ve kedilerÖzellikle sosyal ilişkilerinin gelişimi açısından, çocukların kesinlikle hayvanlarla birlikte büyümesi çok önemlidir. Siz de bu konuda hemfikirseniz, Rahat olun !
İşte çocuğunuzla çok iyi anlaşacak 8 kedi cinsi !

çocuklar ve kediler

çocuklar ve kediler

 

 

Her ne kadar her kedi cinsinin özelliklerini taşısa ve kendine has özelliklere sahip olsa da, bazı kedi cinsleri çocuklarla yaşamak için genetik ve karakter açısından çok daha uygun.
İşte bu yüzden özellikle çocuğunuz için istediğiniz kedi seçimi oldukça önemli.

 

Öncelikle çocuk ve kedi arasındaki ilişkinin en önemli iki noktasından biri çocuğun kediye bakış açısını eğitebilmektir. Yani çocuk, kedinin onun oyuncağı olmadığının ve ona saygı göstermek zorunda olduğunun farkında olmalıdır. Aynı şekilde kedinin de bu konudaki davranışları bebekliğinden itibaren aile tarafından sınırlandırılmalıdır.

Eğer bu ilişkiyi başından itibaren oturtabilirseniz evinizde izleyeceğiniz harika bir dostluktan başka bir şey olmayacaktır.

1- İRAN KEDİSİ (PERSIAN)

çocuklarla iyi anlaşan kediler
Sakin kişiliğiyle resmen atalarından gelen içgüdülerinden arınmış olan İran kedileri çocuğunuz için mükemmel bir arkadaş olacaktır.

2- BİRMAN KEDİSİ

çocuklarla iyi anlaşan kediler
Özellikle yaşı ilerledikçe çok neşeli olan bir kedi cinsidir. sakinliğinin ötesine geçen bu karakter özelliğiyle, muhteşem bir aile kedisi olacağından emin olabilirsiniz.

3- MAINE COON

çocuklarla iyi anlaşan kediler
Görüntüsüyle bu 8 ırkın içinde belki de en gösterişli ve ilginci olan Maine coon cins kediler, kesinlikle en güvenli ve evcimen olan cinstir.

4- RAGDOLL

çocuklarla iyi anlaşan kediler
Sakin ve yumuşak karakteriyle tam bir nezaket ve iyilik timsalidir. Bu karakterine, oyuncu özelliği de eklenince , Ragdoll’ler de aileniz için güvenli ve doğru bir seçim olacaktır.

5- EXOTIC SHORTHAIR (İran kedisiyle Amerikan Shorthair kırması )

çocuklarla iyi anlaşan kediler
Kuzeni olan İran kedisine oldukça benzese de, Exotic shorthair’ın serinkanlı ve sakin bir yapısı vardır. Bununla birlikte, Persiyanlara göre daha aktif ve oyuncudurlar.

6- TONKINESE

çocuklarla iyi anlaşan kediler

Dengeli, canlı ve çok zeki ! Çocuğunuz için kesinlikle çok iyi bir arkadaş olacaktır.

7- MUNCHKIN

çocuklarla iyi anlaşan kediler
Sonu gelmeyen yavru kedi karakteriyle çooook eğlenceli ve ilgi çekici bir kedi ırkıdır.

8- MANX KEDİSİ

çocuklarla iyi anlaşan kediler
Amerikalılar tarafından ‘neredeyse köpek’ diye adlandırılan, özellikle yaşlı insanlarla ve çocuklarla çok iyi geçinen harika bir kedi ırkıdır.

 

Kaynak: www.wamiz.com
Fransızca’dan çeviren Mine Bazan

Bir önceki yazımız olan Kediler Kadın Sever ! başlıklı makalemizde kedi, kediler ve kediler kadın sever hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*