«

»

Oca 15

Doğumun Vazgeçilmezi, Doğum Fotoğrafları

doğum fotoğrafçısı 

Doğum insanın hayatında yaşayabileceği eşsiz bir deneyim ! Bir sürü duyguyu aynı anda yaşıyorsunuz. Heyecan, mutluluk, hüzün ve korku !  Kişiye göre bu duyguların ağırlıkları değişse de çok yoğun yaşandıkları kesin!

 

Evet doğum bir kadın için eşsiz bir ansa eğer, bu anlar kesinlikle ömür boyu hatırlanabilmeli.Tabi ki bu anları fotoğraflamaktan yani ‘doğum fotoğrafları’ndan bahsediyorum.

 

Buradan her anne adayına sesleniyorum, kesinlikle doğumunuzu, bebeğinizin ilk nefeslerini, sevdiklerinizin o an yaşadıklarını ölümsüzleştirin ve mutlaka bir doğum fotoğrafçısıyla çalışın !

 

Ben fotoğrafları çok seviyorum, arada sırada bakıp o ana gitmeyi, gülümsemeyi, hüzünlenmeyi…

Bu fotoğraf işinin ne kadar önemli olduğunu düğünümden sonra üzülerek anladım. Düğünümüzde telaştan fotoğrafçı tutmayı unuttuğumuz için, eş dostun çektiği birkaç amatör fotoğraf dışında hiç düğün fotoğrafımız yok. İşte düğünümden sonra dedim ki bir gün bebeğim olursa kesinlikle her anını fotoğraflayıp saklayacağım. Dört aylık hamileyken başladım araştırmalara.

Doğum fotoğrafçısı, doğum fotoğrafçıları, İstanbul’da doğum fotoğrafçısı aradım da aradım. Birçok seçenek var; ama önemli olan en iyisini bulabilmek. Çok araştırdım ve sonunda İşlerini çok beğendiğim bir fotoğrafçıyla ‘ Burcu Çalışkan’ la tanıştık.

 

Birkaç paket seçeneği sundu bize, bir tanesinde karar verip başladık beklemeye. Tabi biraz pahalı diyebiliriz bu fotoğraf işine 🙂 Ama kesinlikle değer !!!

Geri dönüyorum doğumun anneye getirdiği duygulara. Evet bir çok duygu yaşıyorsunuz; ama benim için en baskını korkuydu ve ben hamile kaldığım an hemen sezaryen doğum yapmaya karar verdim 🙂 6 haziran 2013 doktorumuzun meleğime kavuşmamız için verdiği tarihti ve biz o sabah erkenden Burcu Hanım’la hastanede buluştuk. Kaydımızı yaptırdık, odamıza yerleştik ve o anda başladı doğum hikayemiz ve tabi ki fotoğraflarımız…

Hazırlanmaya giderken; odada heyecanla beklerken; ameliyathaneye gitmek için hazırlanırken ve derken doğum anı!

Hepsinde öyle anlar yakaladı ki…

 

doğum fotoğrafçısı burcu çalışkan

Ameliyathaneye girene kadar tüm çekilen pozlardan haberdardım; gülümsedim, duygulandım, ağladım…Ama ameliyathaneye girdiğim anda inanın fotoğrafçının orada olduğunu bile unuttum. Şimdi yakaladığı pozlara bakıyorum da ben Onu o an fark etmemişim bile.

 

Biz doğuma eşimle birlikte girdik. Özellikle ben doğumdan çok korktuğum için eşimin varlığı bana inanılmaz destek oldu. Her anda elimi tutup, beni rahatlattı. Spinal anestezi verildikten sonra doğumda kendimdeydim; ama hiçbir şey hissetmedim. Derken doktorumuzun elinde havada kızımı gördüm…Tabi ki tarifi eşsiz duygular…

 

Odaya geldik, bebeğim geldi, ilk tanışma, ilk dokunuş, emzirme, şaşkınlık, mutluluk, hüzün, ağrı, heyecan tüm bu duygularımız şimdi fotoğraflarda… Sevdiklerimizle çekilen pozlar da tabi ki.

 burcu çalışkan

1

Elbette herkes fotoğraf çekiyor, anısı kalıyor; fakat böyle özel anların, özel fotoğrafları olması gerektiğine inanıyorum.

doğum fotoğrafçısı burcu çalışkan

1 ay sonra elime bizim seçtiğimiz 50 fotoğraftan oluşan harika ötesi bir albüm, her anımızı içeren 250 fotoğraf ve bir video klip ulaştı. İnanın hepsi o kadar içime sindi ki. Şimdi kızım 7 aylık;ama ben o albüme her baktığımda o güne yeniden gidiyorum ve tüm ayrıntılar gözümün önünde. Hatırladıklarım, hatırlamadıklarım…

Fiyatlara gelince. Çok fazla araştırdığım için aşağı yukarı fiyatlardan bahsedebilirim. Bir çok seçenek sunuyorlar. En ekonomiği yaklaşık 500tl’den başlıyor 1250 tl’ye kadar devam ediyor. Herkes ekonomisine göre bir seçenek oluşturabilir. Ama tekrar söylüyorum; kesinlikle değiyor ! Tüm anne adaylarına şiddetle tavsiye ediyorum.

 

Doğum fotoğrafları doğumun olmazsa olmazı…

Bir önceki yazımız olan Lohusalık Depresyonu 2 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 yorum

Yorumu formunu geç

 1. dilek

  Mine Abla yazılarını severek ve sıklıkla tekrar tekrar okuyorum . Devamını sabırsızlıkla bekliyorum … 🙂 Doğumun Vazgeçilmezi, dediğin gibi Doğum Fotoğrafları … Bence yaşadığın duyguyu ölümsüzleştirmek en güzel duygudur ,fotoğraflar hayatımızda en büyük bir alanını kaplamalı ….

 2. admin

  dilek’cim, ben de seni bekletmemek için sık sık yazıyorum 🙂

 3. Ceren

  Gerçekten katılıyorum size.ben de çok önem veriyorum doğum fotoğraflarına.ben de Ayça oğuş’la çalıştım ve çok memnun kaldım.oğlumun harika fotoğrafları oldu.herkese öneririm

  1. admin

   Cerencim Ayça hanımı da biliyorum gerçekten de ikisi de profesyonel çalışıyorlar.fotoğraf tabi çok önemli ama fotoğrafçı seçimi çok çok daha önemli…
   Sevgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*