«

»

May 03

Hangi Bebek Arabası Alınmaz

Evet işte geldim buradayım 🙂

 

Düşündüm ne yazayım diye bebek arabaları konusunda baya tecrübeli olduğumu düşünüp, bu konuda yazmaya karar verdim. Her yerde bulunamayacak bir yazı.

Başlık:

Hangi bebek arabası alınmaz ?

 

Tek çocuklu; ama 3 bebek arabalı bir anneyim. Canım sıkıldıkça bebek arabası almak gibi bir alışkanlığım olmasa da, şartlar beni buna zorladı neden mi ?

 

7 aylık hamileyim, araştırıyorum hangi bebek arabasını alalım diye. Herkes bir şey diyo…Fiyatlar en dipten en uca çeşit çeşit. Dedim ki aman zaten bineceği bile muamma biz çok para dökmeyelim orta kalite bişey alalım işte diyerek hatalarıma başladım.

 

 • PIERRE CARDIN 2080 BEBEK ARABASI.

pierre cardin bebek arabası kullananlar

 

Şimdi hamileyken alıyorsanız gerçekten hem fiyatı hem de kullanımı açısından oldukça iyi bir bebek arabası. Ama eğer içerisinde bebek koyacaksanız tam anlamıyla fiyasko !

Güya çift taraflı; ama eğer bebeğiniz size baksın istiyorsanız ve arabayı ters çeviriyorsanız araba gitmiyor diyebilirim. Ama dert etmeyin zaten normal zamanda da pek gittiği söylenemez, tabi ki dümdüz kaymak gibi yollarınız yoksa kullanacak:):) 1 yaşına kadar güç bela kullandık arabayı; ama ne kullanmak!

Arabanın tek iyi yanı tek elle açılıp kapanması!!!

 

 • PEG PEREGO BOOKLET BEBEK ARABASI.

peg perego bebek arabası kullananlar

 

Gerçekten de tank gibi bir araba. İstediğin yolda sür, hiç zorlanmıyorsun. Sürüşü çok kolay ve keyifli. Eh fiyatı da hatırı sayılır nitelikte, 1000 tl vermiştik 2 sene önce. Ama dezavantajlarını da çok geçmeden fark ettik maalesef. İlk olarak tam olarak yattığında tentesi tamamen kapanmıyor. Yani çocuk uyurken yarıya kadar açık pozisyonda kalıyor. İkincisi tam dik bir pozisyonu yok. Defne hala arkasına yaslanıp dolaşmıyor bu arabada, hep öne doğru eğik pozisyonda. Son olarak da kocamaannnn :)Mesela bu bebek arabanız varsa yanında kocaman bir bagajı olan bir arabanız daha olmalı. Şahsen arabamızın bagajı oldukça büyüktür; ama orta boy bir bagaja oldukça zor sığacak cinsten. Küçük bagajlara niyetlenmeyin bile. Derken gel zaman git zaman 2 yaşında da dedik bu araba çok büyük bari bir baston araba alalım da yazın rahat rahat kullanalım 🙂

 

 • JOHNSON PRATİK BASTON PUSET .

pratik baston araba

 

Bu da bebek arabasına para vermekten gına geldiği bir anda bulduğumuz en ucuz ve olabilecek en kullanışlı arabayı alma kararını verdiğimiz anda satın aldığımız en son arabamız !!!

Avantajlarını sıralayım hemen 🙂

 • Çok hafif
 • Sürüşü baya kolay
 • Her yere kolayca sığıyor
 • Etrafı açık olduğu için Defne çok seviyor; çünkü her yeri rahatça görüyor, arabanın içine gömülmüyor.

 

Gelelim dezavantajlara:)

 

 • Yatış özelliği yok tek sırt pozisyonu mevcut
 • Kışın kullanmak için ideal değil

 

Evetttt geldik şuanki durumumuza Pierre Cardin hiç kullanılmamak üzere kenarda beklemekte. En çok kullandığım son aldığım araba; ama eğer uzak mesafe bir yere gideceksek ve özellikle elimizde bir şeyler taşıyacaksak ve hava soğuk ise hala peg perego’yu kullanıyoruz.

 

Tavsiye eder misiniz derseniz etmem. 3ünü de tavsiye etmem. Bence hepsinin avantajlarına sahip bir araba olmalı. Hem hafif, hem kolay sürüşlü, yer kaplamayan, bol sırt pozisyonlu, tentesi tamamen kapanabilen olması en önemlileri. Ben en iyi bebek arabası, en kullanışlı bebek arabası hangisi bilmiyorum; ama hangi bebek arabası alınmaz diye sorarsanız bende cevap çok 🙂

Öperim

Bir önceki yazımız olan Emzik Nasıl Bıraktırılır ? başlıklı makalemizde emziği bıraktıran anneler, emzik bıraktırma yöntemleri ve emzik kaç yaşında bıraktırılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

 1. mother's selcan

  ben de 1 çocuk annesi olarak peg perego kullanıyorum. Söylediklerinize de aynen katılıyorum. Kullanımı rahat ama çok hantal bir araba elinde çocuk arabayı takmak imkansız. En iyi arkadaşım chicco liteway kullanıyor, çooook memnun ben de chiccoyu tavsiye ediyorum. Ayrıca başlık beni güldürdü. Millet tavsiye yazar siz alınmaması gerekeni yazmışsınız 🙂
  Takipteyim

  1. admin

   ben de 1 bebek arabası daha alacak yer kalmadı mothers selcan 🙂
   Darısı yeni annelere:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*