«

»

Kas 26

İyi ki doğdum yahu :)

Yaş 31 !

Dile kolay geliyor; ama inanması zor !

Ben artık 31 yaşındayım; ama sanki değilim de 🙂

30’lu yaşlar önemlidir, özeldir !

 

Niye mi ?

Çünkü bence 30’larında ……

 

 

Artık çok genç değilsindir, orta yaşlı da:)

Bi ikilem yaşarsın bu konuda.

 

İstediysen ve işler yaver gittiyse okul, iş, ve eş işlerini halledip, bu konularda köşene çekilmişsindir. Bu konudaki telaşlar ve heyecanlar geride kalmıştır senin için. Hayatın yoluna girmiş, yavaş yavaş adımlar atarsın.

 

Hayatta sana keyif veren şeyler değişmiştir artık. Başkalarıyla olmanın verdiği keyif de güzeldir; ama kendinle kalabildiğin anlar en kıymetlisi olur.

Huzur istersin en çok. Şöyle yalnız başına, pek de bir şey düşünmeden bir fincan kahve içmek sana huzur verir, dinginleştirir…

Eh kafan da zaten eskisi gibi kaldıramaz gürültüyü, patırtıyı. An gelir çaktırmadan düşünürsün ben nasıl oturuyormuşum sabahlara kadar gümbür gümbür sesin içinde diye:)

 

İş arkadaşlarının yaşı seninkinden geri kalmaya başlayınca, anlarsın aslında büyüdüğünü. Etrafındakiler genelde senden küçük yaştaki insanlar olur birden.

 

Ne istediğini, neyi istemediğini daha iyi bilirsin. Belki eskiden de bilirdin; ama artık istediğine veya istemediğine göre davranmayı seçme yaşın gelmiştir.

 

O ne düşünür, bu ne der demekten vazgeçersin artık. En önemlisi kendi hissettiğindir !

Sevmediğin insanları daha rahat uzaklaştırırsın hayatından. Kafanın kaldırmadığı insanları çok da çekesin gelmez, huzurluca ayrılıverirsin oralardan 🙂

 

İstediysen ve şanslıysan hayatında hiç olmadığın bir şeyi olmuşsundur. ANNE !

Her şey kötü gitse bile, burnuna gelen bir kokuyla her şeyi bir anlık bile olsa boş verip, şükredersin ona sahip olduğun için. Bu belki de sana en iyi gelen ilaç olur, seni bir anda sakinleştiriverir.

 

Gelecek için kendinden çok onun için kaygılanırsın. Kendin için de elbet; ama orada bile ona çıkar yollar. Onu sensiz düşünmek imkansız olur. Çünkü ilk kez birinin sana muhtaç olduğunu anlarsın. Ve karşılıksız sevgiyi yaşarsın onunla. O ne yaparsa yapsın, ondan kopamayacağını bilirsin. Onun da senden elbette…

Belki de hayatında emin olduğun tek şey odur !

Böyle böyle anneni anlarsın.

 

Başka çocuklara anne gözüyle bakmayı öğrenirsin. Çünkü bilirsin ki O’nun da bir annesi var. Senin gibi !

 

Sanki daha bir eminsindir kendinden. Kendini daha bir çok beğenip, seversin.

Sanki daha düz, kıvrımsız bir şekilde davranma hakkı kazanmış gibisindir.

 

Hem büyük işler halletmişsindir, hem hala genç ve güzelsindir 🙂

 

Özetle 30’lu yaşlar güzeldir, özeldir !

 

İyi ki doğdum…

 

 

Bir önceki yazımız olan Boş Kavanoz Değerlendirme Önerileri başlıklı makalemizde boş kavanoz değerlendirme, boş kavanozlardan ne yapılır ve kavanoz değerlendirme önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

 1. fatma

  Nede güzel anlatmışsın abla ta içime dokundu. Umarım bende bu güzel yaşlara geldiğimde SENİN KADAR GÜZEL ve MUTLU olurum. Her şey gönlünce olsun… 🙂

  1. admin

   inşallah canım 🙂
   Hepimiz mutlu olalım, öpüyorum !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*