«

»

Kas 22

Mutlu Kahvaltılar

 

 

 

kahvaltılık tarifler

 

 

Daha önce de yazmıştım Cemal Süreya’nın o güzel cümlesini…

 

‘Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı!’

 

Nasıl güzel bir cümledir ! Ne kadar da doğru. İnsanın mutsuzken şöyle muazzam bir kahvaltı ister mi canı ? İnsan mutsuzken sadece yemek yer; ama kahvaltı yapmaz.

Mutlu zamanlarda yapılır kahvaltı. Hele ki sevgiliyle huzurla yapılan kahvaltının yerini bence gün içerisinde yapılabilecek hiçbir şey tutmaz.

 

Ben ezelden kahvaltı delisiyimdir. Plan yaparken ilk aklıma gelen kahvaltılardır. Yemek konusunda hazırlamayı en sevdiklerim kahvaltıda yenenlerdir. Kahvaltıdaki sunum en güzel olanıdır bence !

kahvaltılık tarifler

 

Defne doğmadan önce Pazar kahvaltılarımızı çoğunlukla farklı mekanlarda yapardık eşimle. Zaman sorunu yok, İstanbul’da oturduğumuz için farklı mekan sorunu yok. Ama Defne’den sonra genellikle evde yapar olduk saat 8’lerde başlayan kahvaltılarımızı:)

 

Sevgiliye özel bir günde de verilecek en güzel hediye de güzel kahvaltıyla başlar bence. Birlikte yaşanıyorsa el emeğiyle hazırlanmış sıcacık bir kahvaltıdan daha güzel bir başlangıç hediyesi olabilir mi ?Ya da dışarıda daha önce gidilmemiş bir yer, araştırılıp o güne özel planlanmış bir kahvaltı hoş olmaz mı ?

 

Eşimin doğum gününde de yine her zaman olduğu gibi güzel bir kahvaltıyla başladık günümüze. Ev yapımı sıcak ekmeklerim eşlik etti bize:)

kahvaltılık tarifler

 

Hafta içi erken başlayan günlerde de olsa birlikte kahvaltı yapılması gerektiğine inananlardanım. Ayrıntılı sofralara gerek yok, aceleyle hazırlanmış 2 tost ve 2 bardak çay kafi…

 

Sonuçta kahvaltı bu, mutlulukla ilgili !

 

Mutlu kahvaltılarınızda hazırlayabileceğiniz kahvaltılık pratik tarifler yazıma göz atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kürşat Başar'ın Yaz'ı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*