«

»

Oca 05

La Brise

NİŞANTAŞI’NDA BİR FRANSIZ RESTAURANTI      ‘LA BRİSE’

 

 

nii

 

Size geçen gün gittiğim nişantaşında bulunan bir Fransız restaurantından bahsetmek istiyorum. ‘La Brise’ . Kesinlikle mükemmel bir yer !

 

Akşam yemeği için rastgele gittiğimiz bir mekan La Brise, yine internetten bulduğum hakkında hem iyi hem kötü yorumlar okuduğum… Kötü yorumlardan cayıp iyi ki de gitmemezlik yapmamışım.

 

Gittiğimizde çok kalabalıktı, Hoş bir ortamı var, loş ışıklar, kaliteli bir dekorasyon ve ortada tam bir Fransız havası… Tabi kalabalık olduğundan epeyce gürültülü, fakat çok rahatsız edici boyutta değil.

 

ni

Servis iyi, çok hızlı olmasa da yemekleri tadınca, beklediğinize değdiğini düşünüyorsunuz hemen. Tabi şimdi gelelim lezzetlere…

Menü tam anlamıyla bir Fransız menüsü, bir çok Fransız yemeği mevcut, denenebilecek bambaşka ve yepyeni tatlar… Ayrıca bir çok ithal bira da menüde farklılık yaratmış bence. Daha önce hiç tatmadığım Belçika, alman ve İtalyan biraları var. Biralar dışında Fransız yemeklerine yaraşır tabi ki şaraplar…

 

 

La Brise menus

 

Başlangıç olarak kaz ciğeri meşhur, lezzeti gayet iyi. Ana yemek olarak menüdeki bir çok seçeneğin arasından vişne soslu ördek konfiyi seçtim. Tam anlamıyla harikaydı. Mekana üç kişi gittik, üçümüzün de yemeği aynı anda ve sıcak olarak servis edildi. Servisi az önce dediğim gibi biraz bekledik; fakat yemeklerimiz gelince beklediğimiz zamanı unuttum hemen 🙂

 

Ördek konfi, yumuşacık, iyi pişmiş ve çok lezzetliydi, kesinlikle önerebileceğim yemeklerden. Eşim beyaz fasülyeli kuzu incik tercih etti, o da çok lezzetliydi.  Biz bir yere ilk defa gidiyorsak genelde menüden farklı şeyler seçiyoruz, farklı tatlar tadabilelim diye. Kuzu incik de ördek konfi gibi güzeldi.

Picture1

Menüdeki diğer lezzetleri tatmak için kesinlikle bir daha gitmek istiyorum. Böyle lezzetler her zaman bulunamıyor.

 

Gelelim gecenin sonuna; hesaba:)

Tabi ki bu güzel mekan Nişantaşı’nda ortam farklı, lezzetler özenli tabi ki bunun karşılığını ödüyorsunuz. Üç kişi 220 tl ödedik.Belki her zaman gidilecek kadar ekonomik değil ; fakat arada sırada Fransa kokan bir ortamda leziz yemekler tatmak için kesinlikle değer ! Eğer İstanbul’da Fransız yemeklerini farklı ve hoş bir ortamda tatmaksa aradığınız,  ‘La Brise’ kesinlikle tavsiyelerim arasında.

Bir önceki yazımız olan Tribeca Cafe başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*