«

»

Mar 30

Mine’nin Cupcakeleri :)

 

 

 cupcake tarifi

 

Uzun zamandır kendim için bir şey yapmıyorum. Defne doğduğundan beri ya O’nunla ilgileniyorum ya da evden işe işten eve gidip geliyorum. Eşimle dışarı çıkıyoruz, yemeklere gidiyoruz, keyifli kahvaltılar yapıyoruz; ama ben tek başıma uzun zamandır kendim için bir şey yapmıyorum !

 

Bunu düşününce de uzun zamandır aslında kafamda olan bir şeyi planladım hemen. Cupcake kursu !

 

Biz en yakın yerlerde başladım araştırmaya, içime sinen bir yer buldum Beylikdüzü’nde, Kurabiye Aşkı adlı bir atölye, hemen kayıt yaptırdık kuzenimle ve bir Perşembe sabahtan yola çıktık cupcake kursuna gitmek için 🙂

 

Atölye sahibi Esra Gürhan Hanım çok hoş bir bayan, her konuda yardımcı oldu bize. Önce cupcakelerimizin kekini hazırladık özenle, sonra pişirdik. İç kreması hazırlandı ve sonunda en zevkli yeri süslemesi !

 

Renk renk şeker hamurları, birbirinden güzel kalıplar… Her şey çıktı tezgah üzerine ve biz başladık kuzenimle şeker hamurlarından keyifli keyifli süslemeler yapmaya. Melek kanatları, çiçekler, kurdeleler, yıldızlar…yok yok desem tam yeri. Renk renk hamurlar. Beyaz, pembe, mor, fuşya, mavi, yeşil… Hepsini kullandık.

cupcake tarifi

 

 

 

Cupcakelerimiz pişince içlerini enfes bir kremayla doldurup şeker hamurlarıyla süsledik. Ve sıra geldi benim en çok beğendiğim cupcake çeşidi olan ganajlı cupcake’i yapmaya.

Mükemmel ganajımızı hazırladıktan sonra şekil vererek süsledik ve üstlerini de pasta süsleriyle süsleyip kursumuzu bitirdik. Elimizde paket paket cupcakelerimiz ve cupcake kursu sertifikalarımızla mutlu mutlu çıktık Kurabiye Aşkı Atölyesinden:)

 

mevsim

 

Lezzetini anlatamıyorum bile 🙂 MÜKEMMEL…

 

Cupcake yapmak çok keyifli. Ama yapmaya yeni başlayacaksanız alınacak malzeme çok. Benim cupcake için evde sadece slikon kalıplarım vardı. Oyüzden birsürü şey almam gerekti. Ama internette her şeyi kolayca buldum. Malzemelerimi aldıktan sonra da evdeki ilk cupcakelerimi geçen haftasonu yaptım.Sonuç yine harika 🙂

 

cupcake tarifi

 

 

Eğer imkanınız varsa bir cupcake kursuna gidin ve cupcake’kin tüm inceliklerini eğlenerek ve tüm yaratıcılığınızı kullanarak öğrenin..

 

Cupcakeler sizi seviyorum !

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tavuklu Rakı Mezesi başlıklı makalemizde meze tarifleri, rakı mezeleri ve rakı mezesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*