«

»

May 13

Sarah Jio’dan Yeşil Deniz Kabuğu

Ne zamandır duyuyorum ben bu ismi !

Herkesin elinde bir Sarah Jio kitabıdır gidiyor !

Baya bi öteledim; çünkü ben bestseller kitapları okumaktan vazgeçeli epey olmuştu. Ama en sonunda dayanamayıp ben de aldım elime bir Sarah Jio kitabı 🙂

‘Yeşil Deniz Kabuğu’

 sarah jio yeşil deniz kabuğu

Dedim bakayım bir ne varmış bu Sarah Jio’da 🙂

 

Hani böyle elinde akan giden kitaplar vardır ya. Elinden bırakamazsın, içine çeker alır seni. İşte Sarah Jio kitapları tam da bu tarz. Kafa dağıtmalık, rahatlamalık, belirli bir zaman için de olsa gerçek dünyadan kaçış aracı !

 

İçinde çok da önemli bir şey var mı derseniz, hayır !

 

Ama her zaman amaç bir şeyler öğrenmek değil benim için kitap okurken. Eğer siz de benim gibi bakıyorsanız, kitabı tavsiye ederim.

 

Çok ama çooook canımın sıkkın olduğu bir gece yetişti yardımıma bu kitap. Aslında canım sıkkınken pek kitap okumam ben; çünkü aklımı veremem. Ama Sarah Jio’nıun Yeşil deniz Kabuğu sıkıntımı bir geceliğine kenara bırakmama vesile oldu…

 

Maeve Binchy tarzı kitaplar kategorisine koyabilirim kendimce bu kitabı. Böyle hafif, akıcı, sürükleyici; ama içine hemen alıveren cinsten.

 

sarah jio yeşil deniz kabuğu

 

Kısaca bahsetmem gerekirse kitap gazeteci Kailey’nin bir araştırma yazısı sırasında onda çoook derin izler bırakan Cade’ye rastlamasını konu alıyor. İşin ilginç yanı Kailey tam da Cade’nin aşkından kurtulduğunu sanmaktadır ve kendine nişanlısı Ryan ile çok da güzel bir hayat kurmak üzeredir. Bu karşılaşmayla tüm hayatı yine altüst olur; çünkü Cade artık onu tanımıyordur.

 

İşte böyleee 🙂

Canınız pek bi sıkkınsa, alın elinize kitabı, bırakın kendinizi…

Kitap okumak güzeldir !

Gereksiz sesleri keser !

Bir önceki yazımız olan Morbaloon'dan Film Önerileri başlıklı makalemizde en iyi filmler, en iyi filmler listesi ve en iyi türk filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. ebru

    Tam bir Sarah Jio hayranıyım !
    Tüm kitaplarını soluksuz okudum; ama favorim BÖĞÜTLEN KIŞI kesinlikle ! onu da tavsiye ederim morbaloon

    1. admin

      tavsiyen için teşekkürler ebru’cum 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*