«

»

Mar 25

Seldem Oskay İle Bir Küçücük Hikaye

Ne yaparsan yap aşk ile yap 🙂

Nasıl güzel bir cümle…

Bu yazıyı yazarken ilk aklıma gelen bu cümle oldu. Çünkü yaptığı işi ne iş olursa olsun, ister temizlik, ister işportacılık, ister öğretmenlik, ister üst düzey yöneticilik..İyi yapmak lazım !

Ne yapıyorsan bu hayatta hakkı ile yapmak lazım.

En azından ben öyle düşünüyorum. Mesleğimde de elimden gelen her şeyi yapıyorum iyi olabilmek için. Mesleğim dışında da yaptığım her işe özen gösteriyorum. Önce benim içime sinsin istiyorum. Bu gerçekten de çok önemli. Ben böyle olduğum için de karşıdan da, aynı özeni bekliyorum bir iş söz konusu olduğunda.

 

Yaptığı şeyi sadece para kazanmak için öylesine yapan, asık suratlı birçok kişi var dışarıda. Ben öyle değilim. Çünkü huy olarak istemediğim hiçbir şeyi yapmam 🙂

Bu kural 1 :

2.si ise, yapıyorum madem, en iyisini yaparım. Öylesine değil !

 

O yüzden de karşıma böyle insanlar çıkınca ayrı bir mutluluk duyuyorum. Örneğin okul yolumun üzerinde bir bakkal var, küçücük bir yer. Arada bir şey almak için uğruyorum. Sahibi orta yaşlı bir beyefendi; ama o kadar güler yüzlü ki anlatamam. İşini gerçekten severek yaptığı o kadar belli ki ! Eğer sabah uğradıysam, resmen bana pozitif enerji veriyor günün ilk saatlerinde. Zaten bir keresinde ‘Hayatımda gördüğüm en güler yüzlü bakkal sizsiniz’ dedim beyefendiye:) Yine gülerek teşekkür etti. Ne mutlu !

 

Gelelim bu yazının konusuna:

Geçenlerde canım balım eşim için bir hediye almak istedim ‘öylesine’ 🙂

İnstagram’dan bir bayan takip ediyordum bir zamandır. Çizimleri çok hoşuma gidiyordu.’Bir Küçücük Hikaye’ takip ettiğim hesap. Sahibi çok hoş bir müzik öğretmeni. Çizim yeteneğini zekası ile birleştirip, harika bir iş edinmiş kendine. Hikayeler yazıp, resimlerini yapıyor. Pek de hoş yapıyor ! Tabi sizin istediğiniz üzere sadece çizim de yapıyor. Size özel bilgileri alıp, başlıyor çizmeye. Özenle, dediği zamanda teslim ediyor istediğiniz çizimi.

seldem oskay

Bir mesleği olduğu halde, böyle bir uğraş edinmiş; ama sadece yapmış olmak için yapmadığı o kadar belli ki özeninden…

 

Paketim elime ulaştığında sıkıca sarılmıştı kargo ile geldiği için. Üzerine de ayrı 2 ayrı kart. Biri benim ağzımdan bir not, diğeri logolu kartviziti. İşini aşk ile yaptığı her halinden belli Seldem Oskay Hanımefendi’nin 🙂

seldem oskay

 seldem oskay

Bu yazıyı da hem ona bir teşekkür mahiyetinde, hem de sizinle böyle güzel bir instagram hesabının varlığını paylaşmak için yazmak istedim.

 

Kısacası instagram hesabınızdan BİR KÜÇÜCÜK HİKAYE ’yi takip edin ve sevdiğiniz kişiye özel bir hediye hazırlayın 🙂

 

Pişman olmazsınız …

İspatı bu fotoğraflarda 🙂

seldem oskay

seldem oskay

seldem oskay

seldem oskay

 

Öperim !

Bir önceki yazımız olan Cupcake Yapacaksan Eğer başlıklı makalemizde barmar, cupcake malzemeleri ve cupcake malzemelerini nereden alabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

 1. selin_

  merhaba;
  Yazınız çok güzel gerçekten 🙂 Seldem hanımla ben de bir arkadaşım için portre yaptığı zaman tanışmıştım. Gerçekten de çok özenle çalışan bir bayan. Ben de çok memnun kaldım çiziminden. Sevdiği kişiye veya kendi için farklı bir hediye düşünen herkese bir küçücük hikaye’yi tavsiye ederim:)
  Sevgiler..

  1. admin

   teşekkürler güzel yorumunuz için…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*