«

»

Oca 14

Serap Köşkdere’den LAHZA

 

 

serap köşkdere lahza

 

Ah şöyle umarsızca, bomboş kafayla kitap okumayı nasıl özledim anlatamam. Uzun zamandır istediğim gibi keyifle okuyamıyorum kitap. Özellikle de prensesimin doğumundan sonra…

Eskiden tarihi romanlar okumayı severdim. Tarihi gerçeklerle birleştirilmiş kurguları. Keyifle okurken bir şeyler öğrenebileceğim kitaplar. Ama artık kitaplara daha az vakit ayırabildiğim için bir şeyler öğrenmekten çok sadece  *keyif* alabileceğim kitaplar oluyor seçtiklerim. Şöyle başladığım zaman elimden zor bıraktığım, akıcı, içine alan sürükleyici. Paulo Coelho’nun  ALDATMA’sından beri beni bu kadar sürükleyen bir roman okumamıştım. Hem de yazarı aynı okulda çalıştığım Sosyal Bilgiler öğretmeni SERAP KÖŞKDERE 🙂

lahza

 

Arkadaşımın emeğini zevkle okudum gerçekten. Hem ilginç bir konusu var hem de gerçekten çok sürükleyici. Geç saatlere kadar elimden bırakamadım. Bunları arkadaş torpiliyle değil, içten olarak yazıyorum.

Altını çizerek okumayı çok severim. Hayata dair sözler, bana yakın gelen kendimi bulduğum cümleler vs. Bu romanda beni anlatan veya duygu olarak kendime yakın hissettiğim, altını çizdiğim cümle olmadı; ama öğrendiğim şeyler oldu. 

serap köşkdere lahza

 

 

Lahzademans hastalığına yakalanan genç ve başarılı; ama bir o kadar da hayattaki pişmanlıklarıyla yaşayan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Demans ne derseniz benim gibi, halk dilinde bunama diye adlandırılan hastalık diye açıklamış kitabında sevgili arkadaşım.

 

Eğer şöyle sürükleyici iyi bir roman okumak istiyorsanız Serap Köşkdere’nin Lahza’sı iyi bir seçim olacak. Ayrıca kitap satış gelirinin Alzheimer derneğine bağışlanıyor olması takdire şayan. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*