«

»

Nis 22

Tatar Salim’de Döner Keyfi

tatar sali döner

 

 Vedat Milor’un programı tadı damağımda’yı çok severek izliyorum yıllardır. Aslında formatı değişti ve ben mekan, ücret, lezzet gibi kriterlere yıldız puanlaması yaptığı eskileri daha çok seviyordum; ama hala takip ettiğim bir program.

Vedat Milor gerçek bir gurme bence. Tek bir lokmada yemeğin içindeki her şeyi çözümlüyor. O yüzden mekan tavsiyelerine de özellikle dikkat ediyorum.

Yaklaşık 1 ay önce dönercilere gittiği bir programını izlemiştim. İstanbul’da 3 dönerci dolaştı; fakat en sonunda İstanbul’da tek beğenerek yediğim döneri TATAR SALİM ‘de yemiştim diye bir cümlesini duydum. Tabi hemen baktım internetten Tatar Salim’in adresine ve hemen ilk fırsatta gidilmek üzere plan yaptık. Aslında yeri bize oldukça uzak karşı tarafta Ataşehir’de.

Ama biz bir Pazar canım arkadaşım Hande’yi görmeye gidince bunu da Tatar Salim’e gitmek için bir fırsat olarak değerlendirdik.

En bştan şöyle özetleyeyim. Ben 8 yıl döneri meşhur olan Bursa’da yaşamış biri olarak söylüyorum. Hayatımda yediğim en güzel döneri Tatar Salim’de yedim. Gerçekten çok lezzetliydi.

tatar salim döner

Lezzetinin yanında çok çok özenli bir yer. Servis hızlı, garsonlar becerikli ve kibar. Dönerin yanında sunulan tüm tatların lezzeti harikaydı. Genelde iyi bir ana yemek yesek de yanında ikram edilen lezzetler sanki masayı doldurmak amaçlı verilmiş gibi oluyor. Olması gerektiği içinmiş gibi, özensiz.

tatar salim dönerrt

Ama Tatar Salim’de yediğim her şey harikaydı. Döner yağlı, incecik kesilmiş ve çok lezzetli. En büyük özelliği de meşe odununda pişiyor olması !

Yanında verilen salata sadece marul parçaları ve domatesten ibaret değil. Bol yeşillikli ! İlk defa ikram bir salatada bu kadar yeşillik gördüm diyebilirim 🙂

Patates kızartmaları hazır değil, güzel kızartılmış, sıcak ve çıtır çıtır.

Ben normalde açık ayran içmem; fakat Tatar Salim’de ayran kendi mayaladıkları manda yoğurdundan yapılıyor. Kıvamı da, lezzeti de çok iyi.

Bu güzel ve doyurucu yemeğin ardından yediğimiz sütlaç da oldukça güzeldi.

tatar salim döner

tatar salim döner

tatar salim döner

tatar salim döner

tatar salim döner

tatar salim döner

tatar salim döner

Benim gibi döner sevenlerdenseniz, İstanbul’da Tatar Salim’e muhakkak gitmelisiniz.

Ayrıca bloğum için fotoğraf çekebilir miyim diye sorunca tüm çalışanlar seferber oldular. Beni yemek bölümüne alıp, fotoğraf çekmeme izin verdiler 🙂

Tatar Salim !

Dönerin 1 tane 🙂

 

Bir önceki yazımız olan Rüyalar Kenti Brugge başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 yorum

 1. seren

  tekrar merhaba biz de eşimle yeni keşfettik tatar salim’i ama gerçekten de 10 numara her yönden. Buradan ben de sesleniyorum döner tatar salim’de yenir 🙂

  1. admin

   güzel yorumunuz için teşekkürler:)

 2. FİLİZ

  tatar Salim’in bizde müdavimleri olduk:)
  Gerçekten kalite herşeyleri.
  dönerrrrrrrrrrr:) yummm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*