«

»

Ara 27

Tribeca Cafe

Kahvaltı benim için en güzel öğün. İster hafta içi ister hafta sonu keyifle yapıyorum kahvaltıları. Kızım olduktan sonra her ne kadar alelacele yenilen bir yemek olsa da, kahvaltı hala favori öğünüm:)

Sevgiliyle bir Pazar günü bir yandan gazete okuyup, bir yandan da sıcacık çay yudumlayıp lezzetli bir kahvaltı yapmak paha biçilemez.

 

tribecaaaa

 

 

 

 

 

Geçen pazar ilk defa gittiğim bir kahvaltı mekanından bahsetmek istiyorum. Eşimle kahvaltıya bir yerlere gitmek için yola çıktık. Yolda nereye gitsek diye internetten bakarken Ünlü bir blogda rastlayıp gitmeye karar verdiğimiz mekan ‘ Tribeca Cafe ‘ .Bir kaç yerde şubesi var, biz Yeniköy Tribeca Cafe’ye gittik. Pazar sabahı 10 gibi oradaydık. Öncelikle saatten midir bilmem ; ama oldukça sakindi bizimle birlikte 3, 4masa daha vardı. Pazar günü sakin bir yer bulabilmek imkansız olduğundan sakinliğiyle ilk andan itibaren kendini bana sevdirdi. Küçücük ama sıcak, samimi bir mekan. İlk girişte geleneksel lezzetleri olan bagel tezgahı var. Girer girmez lezzetli bagelleri görüyorsunuz. Çeşit çeşit…

 

bagel

Yeniköy Tribeca Cafe‘nin küçücük bir bahçesi de var; fakat hava soğuk olduğundan biz içeride oturduk. Dekorasyon sade; ama dikkat çekici. Servis gayet iyi, çalışanlar saygılı ve hızlı.

 

Gelelim lezzetlere;

Dinner kahvaltı, kendi seçtiğim 3 lezzetle pişirilen omlet ( mantar, jambon ve biberli seçtim ) ve bagel söyledik. Hepsi oldukça lezzetliydi. Çeşit çeşit bagelden en çok kuru domatesli olanını sevdim. Sabah 8,30da çıkıyormuş fırından o yüzden biz sıcak yiyemedik; ama yine de çok güzeldi hepsi.

 

22

 

Açık büfe kahvaltıdan pek hoşlanmayıp, sakin bir yerde lezzetli, hafif ve doyurucu bir kahvaltı istiyorsanız, Tribeca Cafe’yi kesinlikle önerebilirim…

 

Başka lezzet duraklarında görüşmek üzere…

 

2 yorum

  1. SELEN

    merhabalar
    bizim çok sık gittiğimiz bir yeri yazmışsınız. size her konuda katılıyorum çok sevdiğim bir mekan. Ama başka şubelerinden o kadar memnun kalmadık biz eşimle. Siz gittiniz mi ?

    1. admin

      evet biz de bir alışveriş merkezinin içerisindeki bir şubesine gitmiştik hatırlayamadım şuan. Hiç memnun kalmadık. Maalesef her zaman tüm şubeler aynı kalitede olmuyor. bu konuda yeniköy tribeca çok başarılı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*