«

»

Ara 13

Yeni Keşif LOKMA Dergisi

fyu

 

 

 

Bugün yepyeni bir yemek dergisi keşfettim. Aslında ilk gördüğümde fanı olduğum lezzet dergisinin bir taklidi olduğunu düşündüm kapağının görünümünden ötürü. Yine de merak edip aldım. Biraz önce ayrıntılı olarak inceledim fotoğrafta da görüldüğü gibi çay keyfi yaparken:)

lokma dergisilokma dergisi

 

 

Bu ay ilk sayısını çıkaran LOKMA dergisine baktım da, baya baya dolu bir yemek dergisi. Hem harika tarifler var, hem de yemekle, sebze ve meyvelerle ilgili güzel bilgiler. Hatta sofra düzeniyle ilgili fikirler bile var. Mesela peçete yapım aşamalarını adım adım fotoğraflayıp anlatmışlar. Bazı yemek tarifleri de aynen öyle. Fotoğraflı anlatım çok önemli bence. Yeni bir tarifse deneyeceğiniz elinizde adım adım fotoğraflanmış bir tarif en iyisi. Ayrıca fotoğraf kalitesi de oldukça iyi. Fotoğraftan çok anladığımdan değil; ama kesinlikle dikkat çeken bir kalitesi var diyebilirim.

lokma dergisilokma dergisi

 

Bu sayının en sevdiğim bölümüyse ‘kahvaltılık fikirler’ bölümü oldu tabi ki 🙂

Yarın hemen deneyeceğim birkaç tarif buldum bile !

Umarım sadece ilk sayısına özel bir güzellik değildir lokma dergisinin tarifleri ve içeriği. Merakla 2. Sayıyı bekliyorum.

 

Yemek dergileri sizi seviyorum, içimi açıyorsunuz! Okudukça heves geliyor bana. Pişirip taşırasım, taşırıp pişiresim geliyor, yaşasın !

 

Bir önceki yazımız olan 5 Dakikada Sakızlı Muhallebi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*